Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B Preliminär |
9 anmälda, 9 startande, 7 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Inez Jonsson | Mr Dundee | | |
| Sikehamn HSK | Bonance v . Dorpzicht - Asso Prior | 0 | 54,40 |
1 | Johanna Ekh | Kulltorps Hercules | | |
| RK Udden | Wärnanäs Peng - Downland Mohawk | 0 | 48,70 |
1 | Wilma Eriksson | Jambalaya | | |
| Eriksmåla RK | Ekelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW | 0 | 46,00 |
1 | Tilda Sandberg | Pocahontas | | |
| Södermöre RF | Okänd - Okänd | 0 | 45,60 |
1 | Natalie Ajlec | Bullen | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 43,70 |
1 | Lina Lantz | Milton | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 42,20 |
1 | Amanda Ajlec | Bonny`s Bellami | | |
| Ölands RF | Bjärbys Picasso | 0 | 46,30 |
|
8 | Julia Petersson | Beauty | | |
| Ölands RF | Effekt 347 - Göte 411 | 4 | 63,70 |
9 | Sixten Landgren | Chocola´t | | |
| Vellinge HSF | Okänd - Okänd | 17 | 87,10 |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Preliminär |
13 anmälda, 13 startande, 10 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Disa Jonasson | Emelie II | | |
| Torsås Ryttare | Fredriksbergs Esa RNF - Ashurst Wonder RNF | 0 | 48,40 |
1 | Alice Notini | Vindens Sweet Fairytale | | |
| Ölands RF | Dart Light - Casimirsborgs Avokado RNF 63 | 0 | 38,10 |
1 | Johanna Fritz | Courier Boy | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 41,30 |
1 | Ebba Thalin | Samantha | | |
| Värnamobygdens RF | | 0 | 50,80 |
1 | Julia Stålgren | Ängsgårdens Emilio | | |
| Åkerbo HK | Rolökke Swallow - Silverlea Top Hat RNF 107 | 0 | 50,60 |
1 | Agnes Säve | Mitwitz | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 47,50 |
1 | Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala | | |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | 0 | 45,50 |
1 | Ebba Sunesson | Madigan | | |
| Ölands RF | Balans - Ekelunds Bingo RW 19 | 0 | 41,00 |
1 | Stina Fredriksson | Vindens Love Potion | | |
| Ölands RF | Dart Light - Casimirsborgs Avocado | 0 | 44,70 |
1 | Rebecca Pettersson | Honey | | |
| Sikehamn HSK | Peeping Tom - Örnes Sunboy | 0 | 47,40 |
|
11 | Ada Ericsson | Önnarps Katalina | | |
| Värnamo Kappeled | Aladdin - Backuddens Mountain Haze | 4 | 62,50 |
12 | Maja Ramwall | Amadeuz II | | |
| Södermöre RF | Okänd - Ekelunds Nalle RWR 6 | 8 | 47,90 |
13 | Lena Hellman | Bobby | | |
| Blomstermåla RF | Okänd | Ute. | |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Preliminär |
16 anmälda, 15 startande, 8 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Lovisa Burvall | Pepina | | |
| Ölands RF | Lotus - Gandhi RNF 82 | 0 | 50,17 |
1 | Emma Åkesson | Maccaronie | | |
| Torsås Ryttare | Miclas Active RNF - Arshurst Wonder RNF | 0 | 43,88 |
1 | Moa Mårtensson | Killbarry Rosie | | |
| Torsås Ryttare | Okänd | 0 | 48,60 |
1 | Elin Sandgren | Irish Coffe | | |
| Södermöre RF | Okänd - Okänd | 0 | 49,63 |
1 | Lina Eneberg | Tequila Sunrise | | |
| Eriksmåla RK | Pascal 656 - Diamant 463 | 0 | 52,93 |
1 | Alice Notini | Korytko | | |
| Ölands RF | Eldorado - Nadzin | 0 | 47,69 |
1 | Alexandra Karlsson | Et | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 46,30 |
1 | Maja Ramwall | Mag Pie | | |
| Södermöre RF | Okänd | 0 | 49,63 |
|
9 | Linda Nilsson | Örnöga | | |
| Sikehamn HSK | Hedlanda Good Boy RNF 85 - Testarossa 784 | 4 | 63,90 |
9 | Julia Isaksson | Virdarnas Fela | | |
| Ölands RF | Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Hoekshors Denny RNF 34 | 4 | 64,25 |
9 | Moa Persson | Gina IV | | |
| Ölands RF | Priory Dallas - Mustang | 4 | 59,20 |
9 | Cecilia Fantenberg | Brännornas Arctic Fly | | |
| Snapphanarnas RF | Top Nordpol - Gun's Firecracker | 4 | 50,00 |
9 | Leah Dettloff | Irish Dandy | | |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 4 | 62,07 |
14 | Angelica Petersson | Sally | | |
| Mörbylångadalen | Small-Land Mambrino | 14 | 74,30 |
15 | Hilma Petersson | Tordita | | |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 18 | 91,53 |
| Sofia Sandberg | Brännornas Van Halen | | |
| Färs Härads RF | Hermes 1086 - Vermont | | |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori B Avd. A Preliminär |
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Emma Blomberg | Trippan | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 35,43 | 0 | 22,88 | 0 |
2 | Elin Pettersson | Jackson | | | | |
| Olofströms RK | Okänd | 0 | 35,66 | 0 | 23,07 | 0 |
3 | Ebba Kraaijenbrink | Fagerslätts Juliet | | | | |
| Ölands RF | Wärnanäs Peng - Ekbäckens Moonbeam | 0 | 37,84 | 0 | 24,53 | 0 |
|
4 | Emma Blomberg | Chilli | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 36,20 | 0 | 25,94 | 0 |
5 | Tilda Sandberg | Pocahontas | | | | |
| Södermöre RF | Okänd - Okänd | 0 | 38,10 | 0 | 27,52 | 0 |
6 | Lina Lantz | Milton | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 34,81 | 4 | 26,52 | 4 |
7 | Natalie Ajlec | Bullen | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 34,55 | Ute. | | |
7 | Wilma Eriksson | Jambalaya | | | | |
| Eriksmåla RK | Ekelunds Jim RWR - Fagerås Eros RW | 0 | 38,49 | Ute. | | |
7 | Johanna Ekh | Kulltorps Hercules | | | | |
| RK Udden | Wärnanäs Peng - Downland Mohawk | 0 | 36,32 | Ute. | | |
| Julia Petersson | Beauty | | | | |
| Ölands RF | Effekt 347 - Göte 411 | | | | | |
| Hanny Landgren | Asgårds Sir Väs | | | | |
| Vellinge HSF | Arkitekt - Balans | | | | | |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori C Avd. A Preliminär |
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Josefine Zander | Oh Take on me | | | | |
| Östra Göinge RF | Tizian - Lac Dazur xx | 0 | 35,72 | 0 | 24,24 | 0 |
2 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken | | | | |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 0 | 35,30 | 0 | 24,30 | 0 |
3 | Emma Lindström | Bizmimic | | | | |
| Vimmerbyortens RF | Möllans Crazy RC - Kimble RC 22 | 0 | 38,90 | 0 | 24,63 | 0 |
4 | Ebba Kraaijenbrink | Veronica | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 37,32 | 0 | 24,73 | 0 |
5 | Clara Green | Sky High | | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 42,28 | 0 | 25,33 | 0 |
6 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote | | | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 0 | 35,70 | 0 | 25,82 | 0 |
|
7 | Saga Lundell | Classic Hill | | | | |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 0 | 38,99 | 0 | 26,03 | 0 |
8 | Johanna Fritz | Courier Boy | | | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 33,18 | 0 | 26,28 | 0 |
9 | Elin Andersson | Platypus | | | | |
| Ölands RF | Hi-Rail Zoda - Okänd | 0 | 35,14 | 0 | 26,49 | 0 |
10 | Rebecca Pettersson | Honey | | | | |
| Sikehamn HSK | Peeping Tom - Örnes Sunboy | 0 | 34,47 | 0 | 27,26 | 0 |
11 | Julia Stålgren | Ängsgårdens Emilio | | | | |
| Åkerbo HK | Rolökke Swallow - Silverlea Top Hat RNF 107 | 0 | 42,54 | 0 | 27,67 | 0 |
12 | Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala | | | | |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | 0 | 36,18 | 0 | 27,97 | 0 |
13 | Ada Ericsson | Önnarps Katalina | | | | |
| Värnamo Kappeled | Aladdin - Backuddens Mountain Haze | 0 | 34,32 | 0 | 29,38 | 0 |
14 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney | | | | |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 0 | 35,75 | 0 | 29,42 | 0 |
15 | Disa Jonasson | Emelie II | | | | |
| Torsås Ryttare | Fredriksbergs Esa RNF - Ashurst Wonder RNF | 0 | 37,02 | 4 | 25,43 | 4 |
16 | Agnes Säve | Mitwitz | | | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 39,06 | 4 | 25,52 | 4 |
17 | Lina Andersson | Dybdahl´s Jasmin | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 4 | 34,81 | 0 | 26,37 | 4 |
18 | Ebba Thalin | Samantha | | | | |
| Värnamobygdens RF | | 0 | 38,94 | 4 | 28,63 | 4 |
19 | Hugo Persson | Debbie | | | | |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 12 | 56,00 | 4 | 25,59 | 16 |
20 | Ronja Karlsson | Saga Starlight | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 38,58 | Ute. | | |
20 | Stina Fredriksson | Vindens Love Potion | | | | |
| Ölands RF | Dart Light - Casimirsborgs Avocado | 0 | 32,94 | Ute. | | |
22 | Ebba Sunesson | Madigan | | | | |
| Ölands RF | Balans - Ekelunds Bingo RW 19 | 4 | 58,86 | Ute. | | |
| Lena Hellman | Bobby | | | | |
| Blomstermåla RF | Okänd | | | | | |
| Alexandra Karlsson | Aastrupgaards Thor | | | | |
| Ölands RF | Don Ibrahim - Wharley Caruso WBH 4 DK | | | | | |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori D Avd. A Preliminär |
30 anmälda, 30 startande, 8 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Anna Davidsson | Red Fox | | | | |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 0 | 33,20 | 0 | 21,77 | 0 |
2 | Frida Ahlberg | Jasmine | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 33,78 | 0 | 22,83 | 0 |
3 | Alexandra Rystedt | Mr Frozzy | | | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd | 0 | 36,85 | 0 | 23,80 | 0 |
4 | Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo | | | | |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 0 | 36,30 | 0 | 24,05 | 0 |
5 | Rebecca Hjort | Mosstowns Cola Man | | | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd | 0 | 37,69 | 0 | 24,16 | 0 |
6 | Felicia Axelsson | Chickasaw | | | | |
| Ölands RF | Green River RP 127 - Okänd | 0 | 37,62 | 0 | 24,37 | 0 |
7 | Madelene Murto | Aguino | | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 40,01 | 0 | 24,75 | 0 |
8 | Emma Åkesson | Maccaronie | | | | |
| Torsås Ryttare | Miclas Active RNF - Arshurst Wonder RNF | 0 | 36,76 | 0 | 24,81 | 0 |
|
9 | Wilma Appelqvist | Munsboro Asteroid | | | | |
| Torsås Ryttare | Okänd - Okänd | 0 | 37,32 | 0 | 25,35 | 0 |
10 | Elin Sandgren | Irish Coffe | | | | |
| Södermöre RF | Okänd - Okänd | 0 | 39,30 | 0 | 26,34 | 0 |
11 | Lovisa Burvall | Pepina | | | | |
| Ölands RF | Lotus - Gandhi RNF 82 | 0 | 41,20 | 0 | 26,48 | 0 |
12 | Emelie Pettersson | Baileys | | | | |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 0 | 37,74 | 0 | 26,89 | 0 |
13 | Rebecca Thomasson | Polly | | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 0 | 35,79 | 0 | 27,30 | 0 |
14 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight | | | | |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 0 | 39,44 | 0 | 27,70 | 0 |
15 | Lina Eneberg | Tequila Sunrise | | | | |
| Eriksmåla RK | Pascal 656 - Diamant 463 | 0 | 37,96 | 0 | 28,29 | 0 |
16 | Johanna Svensson | Akveleja | | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 0 | 34,54 | 0 | 28,39 | 0 |
17 | Hanna Svensson | Ballinclogh Clover | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 4 | 48,26 | 0 | 25,33 | 4 |
18 | Kajsa Jönsson | Mu Junior | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 35,92 | 4 | 27,43 | 4 |
19 | Mikaela Johansson | Don Pedro | | | | |
| Eriksmåla RK | Gandhi RNF 82 - Burton Starlight RNF 24 | 0 | 39,46 | 4 | 27,91 | 4 |
20 | Felicia Axelsson | Antares | | | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 0 | 37,64 | 4 | 28,27 | 4 |
21 | Moa Persson | Gina IV | | | | |
| Ölands RF | Priory Dallas - Mustang | 4 | 47,25 | 0 | 29,19 | 4 |
22 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne | | | | |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 4 | 35,51 | 0 | 29,36 | 4 |
23 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze | | | | |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 4 | 37,89 | 0 | 32,25 | 4 |
24 | Hilma Petersson | Tordita | | | | |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 5 | 60,27 | 8 | 40,66 | 13 |
25 | Angelica Petersson | Sally | | | | |
| Mörbylångadalen | Small-Land Mambrino | 0 | 32,91 | 13 | 57,33 | 13 |
26 | Hanna Wirsen | Roos | | | | |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 8 | 46,39 | 8 | 37,51 | 16 |
27 | Julia Isaksson | Virdarnas Fela | | | | |
| Ölands RF | Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Hoekshors Denny RNF 34 | 4 | 55,72 | Ute. | | |
28 | Malin Gustavsson | Elektors Jackson | | | | |
| Sporren | Idholmens Matador - Windys Boy IRE 993 | 12 | 58,41 | Ute. | | |
29 | Anni Zinnerström Nilzon | Power Bell | | | | |
| RK Udden | Power Boy - Kairouan ox | 24 | 73,20 | Ute. | | |
30 | Angelica Sundberg | Sunset Bouleward | | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | Ute. | | | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori B Avd. A Preliminär |
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Johanna Ekh | Vitsippan | | | |
| RK Udden | Wärnanäs Peng - Wärnanäs Wasa | 0 | 62,26 | 0 | 32,06 |
2 | Hanny Landgren | Asgårds Sir Väs | | | |
| Vellinge HSF | Arkitekt - Balans | 0 | 61,98 | 0 | 32,58 |
|
3 | Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | | | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | 0 | 59,97 | 0 | 33,57 |
4 | Emma Blomberg | Chilli | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 67,19 | 0 | 34,43 |
5 | Emma Blomberg | Trippan | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 61,09 | 4 | 28,75 |
6 | Ebba Kraaijenbrink | Fagerslätts Juliet | | | |
| Ölands RF | Wärnanäs Peng - Ekbäckens Moonbeam | Ute. | | | |
6 | Hanny Landgren | Chocola´t | | | |
| Vellinge HSF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori C Avd. A Preliminär |
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Jonna Holmberg | Dancing Chocolate | | | |
| Jönköpings FK | Okänd | 0 | 59,58 | 0 | 28,52 |
2 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz | | | |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 0 | 66,54 | 0 | 29,35 |
3 | Sara Nilsson | Casper | | | |
| Torsås Ryttare | Öranäs Attila | 0 | 64,90 | 0 | 29,82 |
4 | Pauline Johansson | Diwidiza | | | |
| Hakarps RyttarefR | Spinway Corona - Golden Rover | 0 | 61,72 | 0 | 30,21 |
5 | Wilda Asper | Sturevallens Mister | | | |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 0 | 60,91 | 0 | 32,06 |
6 | Josefine Zander | Oh Take on me | | | |
| Östra Göinge RF | Tizian - Lac Dazur xx | 0 | 60,95 | 0 | 32,99 |
|
7 | Felicia Djärv Karltorp | Timon | | | |
| RK Styringe Stall | Okänd - Okänd | 0 | 64,89 | 0 | 34,09 |
8 | Ebba Atle | Mary E | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 68,76 | 0 | 34,43 |
9 | Emma Lindström | Bizmimic | | | |
| Vimmerbyortens RF | Möllans Crazy RC - Kimble RC 22 | 0 | 63,13 | 4 | 29,71 |
10 | Greta Wårfors | Chardon | | | |
| Borås FK | Hellekis Timjan - Diedron | 0 | 66,40 | 4 | 30,89 |
11 | Elin Kraaijenbrink | Himlabackens Meny | | | |
| Ölands RF | Tyreos Storm Buster - Parc Marvel WSB 18919 | 0 | 67,06 | 4 | 34,57 |
12 | Malin Ingesson | Primo Chania | | | |
| Olofströms RK | Pueblo RP 128 - Cognac RW 51 | 0 | 67,80 | 4 | 35,61 |
13 | Vida Gustavsson-Ramnebrink | Roony | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 59,82 | 8 | 36,09 |
14 | Ebba Kraaijenbrink | Veronica | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 64,92 | 20 | 67,08 |
15 | Elin Andersson | Platypus | | | |
| Ölands RF | Hi-Rail Zoda - Okänd | 4 | 61,92 | | |
16 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote | | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 4 | 66,44 | | |
17 | Maja Andersson | Lady Bumblebee | | | |
| Olofströms RK | Small-Land Masquerade - Surprise | 4 | 66,60 | | |
18 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney | | | |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 4 | 78,25 | | |
19 | Olivia Kraft | Rasmus | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 8 | 64,23 | | |
20 | Andréa Persson | Debbie | | | |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 8 | 74,48 | | |
21 | Ebba Lindberg | Adeldom | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 14 | 94,47 | | |
22 | Lina Andersson | Dybdahl´s Jasmin | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Wilda Asper | Dream Star | | | |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | | | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär |
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Cecilia Fantenberg | Brännornas Rigoletto | | |
| Snapphanarnas RF | Verdi - Derano B RP 116 | 0 | 67,53 |
1 | Felicia Gårdlund | Fantomas | | |
| Skyrup Country Club | Top Nordpol - Minotauros RP 114 | 0 | 63,43 |
1 | Madeleine Randevall | Doris | | |
| RK Udden | Fredriksbergs Kavat - LL Möllegårdens Marco Polo | 0 | 61,12 |
1 | Cecilia Fantenberg | Kind of Magic | | |
| Snapphanarnas RF | Magic Dancer H - Horsemosens Charlie Brown | 0 | 68,08 |
|
5 | Ronja Karlsson | Saga Starlight | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | Ute. | |
| Johanna Fritz | Courier Boy | | |
| Ölands RF | Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär |
35 anmälda, 35 startande, 9 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Frida Ahlberg | Jasmine | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 62,55 | 0 | 28,63 |
2 | Erika Lindahl | Sörängens Danilo | | | |
| Olofströms RK | Kantje`s Top Boy - Priory Dallas RNF 122 | 0 | 60,33 | 0 | 30,02 |
3 | Linnéa Ahonen | Dalton | | | |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 0 | 63,70 | 0 | 31,31 |
4 | Anna Lindahl | Eklyckans Romance | | | |
| Olofströms RK | Vreccels Minstrelboy - Fagerås Erros | 0 | 59,57 | 0 | 32,59 |
5 | Caroline Bågfeldt | Chuck | | | |
| Ölands RF | Champ HB 2 - Blue Star | 0 | 64,22 | 0 | 33,41 |
6 | Paulin Oskarsson | Pygmalion | | | |
| Gamleby RK | Okänd | 0 | 63,66 | 0 | 34,53 |
7 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight | | | |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 0 | 63,90 | 0 | 34,61 |
8 | Ida Sjöström | Mandy Flight | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 63,16 | 4 | 31,04 |
9 | Alicia Thern | Dooneens What about Me | | | |
| Värnamo Kappeled | Okänd - Okänd | 0 | 64,61 | 4 | 38,48 |
|
10 | Emma Nilsson | The Winner takes it all | | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | 0 | 61,45 | 4 | 43,74 |
11 | Wilma Appelqvist | Munsboro Asteroid | | | |
| Torsås Ryttare | Okänd - Okänd | 0 | 60,27 | 8 | 39,68 |
12 | Alexandra Rystedt | Mr Frozzy | | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd | 0 | 61,78 | Ute. | |
13 | Anna Davidsson | Red Fox | | | |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 4 | 52,73 | | |
14 | Hanna Svensson | Ballinclogh Clover | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 4 | 62,16 | | |
15 | Moa Antonsson | Princess | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 4 | 62,61 | | |
16 | Felicia Axelsson | Antares | | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 4 | 63,90 | | |
17 | Julia Ringberg | Munsboro Wooley | | | |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 4 | 64,02 | | |
18 | Ellen Gustafsson | Practical Joke | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 4 | 64,39 | | |
19 | Amanda Gerths | Balduin Vom Zoo | | | |
| Västerviksorten | Bbc - Billi ll | 4 | 66,37 | | |
20 | Angelica Sundberg | Little Irish Lad | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 4 | 69,86 | | |
21 | Filippa Olsson | A little Liberty | | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | 4 | 77,10 | | |
22 | Rebecca Hjort | Mosstowns Cola Man | | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd | 8 | 62,91 | | |
23 | Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo | | | |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | 8 | 67,22 | | |
24 | Mikaela Johansson | Don Pedro | | | |
| Eriksmåla RK | Gandhi RNF 82 - Burton Starlight RNF 24 | 8 | 67,72 | | |
25 | Felicia Wiotti | Rushing Ruthie | | | |
| Arvika Ridklubb | Coktail - Irländare | 8 | 83,12 | | |
26 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne | | | |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 12 | 71,60 | | |
27 | Amanda Wilhelmsson | Billy | | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 12 | 87,51 | | |
28 | Nellie Nilsson | Shirley mac Laine | | | |
| Snapphanarnas RF | Okänd | 13 | 89,91 | | |
29 | Hanna Wirsen | Roos | | | |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | 18 | 93,89 | | |
30 | Vida Gustavsson-Ramnebrink | Coolaun Lady | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
30 | Johanna Svensson | Akveleja | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | Utg. | | | |
30 | Amanda Jönsson | Brilliant Chess | | | |
| Sölvesborgs RK | Verona´s Bo-Gi - Okänd | Ute. | | | |
30 | Anni Zinnerström Nilzon | Power Bell | | | |
| RK Udden | Power Boy - Kairouan ox | Ute. | | | |
30 | Madelene Murto | Aguino | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
30 | Malin Gustavsson | Elektors Jackson | | | |
| Sporren | Idholmens Matador - Windys Boy IRE 993 | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori B Avd. A Preliminär |
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Hanny Landgren | Asgårds Sir Väs | 120,00 kr | | | |
| Vellinge HSF | Arkitekt - Balans | 0 | 44,99 | 0 | 28,77 | 0 |
2 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb | 120,00 kr | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 0 | 50,99 | 0 | 30,52 | 0 |
|
3 | Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | | | | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | 0 | 45,20 | 0 | 30,76 | 0 |
4 | Emma Blomberg | Trippan | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 4 | 42,87 | 0 | 28,86 | 4 |
5 | Hugo Hägg | Dante´s Chance | | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 4 | 45,71 | 0 | 29,34 | 4 |
6 | Wilma Eriksson | Kulltorps Helena | | | | |
| Eriksmåla RK | Paddock Camargue RW91 - Wärnanäs Peng RW64 | 0 | 42,53 | 4 | 29,39 | 4 |
7 | Emma Blomberg | Chilli | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 44,62 | Ute. | | |
8 | Lina Lantz | Milton | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | | |
| Hanny Landgren | Chocola´t | | | | |
| Vellinge HSF | Okänd - Okänd | | | | | |
| Belinda Matzke | Emelie Suprise | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | | | | | |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori C Avd. A Preliminär |
27 anmälda, 25 startande, 7 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Tilda Dahlqvist | Viper | 120,00 kr | | | |
| Borås FK | Sörbys Lotus - Buck | 0 | 40,47 | 0 | 23,57 | 0 |
2 | Jonna Holmberg | Dancing Chocolate | 120,00 kr | | | |
| Jönköpings FK | Okänd | 0 | 39,43 | 0 | 24,47 | 0 |
3 | Ebba Thalin | Samantha | 120,00 kr | | | |
| Värnamobygdens RF | | 0 | 45,28 | 0 | 27,95 | 0 |
4 | Andréa Persson | Debbie | 120,00 kr | | | |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 0 | 44,17 | 0 | 28,02 | 0 |
5 | Greta Wårfors | Chardon | 120,00 kr | | | |
| Borås FK | Hellekis Timjan - Diedron | 0 | 45,66 | 0 | 28,28 | 0 |
6 | Ebba Kraaijenbrink | Veronica | 120,00 kr | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 44,17 | 0 | 28,48 | 0 |
6 | Alva Hägg | Champagne | 120,00 kr | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 0 | 44,25 | 0 | 28,48 | 0 |
|
8 | Clara Green | Sky High | | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 46,44 | 0 | 29,11 | 0 |
9 | Sofia Karlsson | Chira | | | | |
| Torestorp Kristvalla | Öxenholms Marble Jr - Värnbergs Neptunus | 0 | 42,35 | 0 | 29,36 | 0 |
10 | Ebba Nilsson | Hembys Lilith | | | | |
| Torestorp Kristvalla | Miclas Activ RNF - Skogs Max RNF | 0 | 42,02 | 0 | 30,79 | 0 |
11 | Ebba Atle | Mary E | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 46,79 | 0 | 31,21 | 0 |
12 | Cecilia Fantenberg | Brännornas Rigoletto | | | | |
| Snapphanarnas RF | Verdi - Derano B RP 116 | 0 | 46,22 | 0 | 32,54 | 0 |
13 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis | | | | |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | 0 | 45,44 | 4 | 26,55 | 4 |
14 | Wilda Asper | Sturevallens Mister | | | | |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | 4 | 46,45 | 0 | 27,31 | 4 |
15 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney | | | | |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 4 | 42,02 | 0 | 30,75 | 4 |
16 | Olivia Kraft | Rasmus | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 45,87 | 4 | 31,31 | 4 |
17 | Josefine Zander | Oh Take on me | | | | |
| Östra Göinge RF | Tizian - Lac Dazur xx | 0 | 42,24 | 5 | 43,50 | 5 |
18 | Saga Lundell | Classic Hill | | | | |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 4 | 56,56 | 4 | 31,68 | 8 |
19 | Emilia Wiman | Kasjopeija | | | | |
| Gamleby RK | Odin I - Okänd | 0 | 43,42 | Ute. | | |
19 | Maja Andersson | Lady Bumblebee | | | | |
| Olofströms RK | Small-Land Masquerade - Surprise | 0 | 46,58 | Ute. | | |
19 | Emma Lindström | Bizmimic | | | | |
| Vimmerbyortens RF | Möllans Crazy RC - Kimble RC 22 | 0 | 44,85 | Ute. | | |
22 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken | | | | |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 4 | 52,76 | Ute. | | |
22 | Alexandra Karlsson | Aastrupgaards Thor | | | | |
| Ölands RF | Don Ibrahim - Wharley Caruso WBH 4 DK | 4 | 43,53 | Utg. | | |
24 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote | | | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | Ute. | | | | |
24 | Ebba Lindberg | Adeldom | | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | | |
| Lisa Börjesson | Åstratorps Marsala | | | | |
| Karlshamns RK | Rodlease Dancing Gold - Stackarps Dayton | | | | | |
| Wilda Asper | Dream Star | | | | |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | | | | | |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär |
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Kajsa Håkansson | Monitor II | | |
| Karlskrona Lyckå | Sun Roy - Sörbys Lotus | 0 | 49,20 |
1 | Felicia Gårdlund | Fantomas | | |
| Skyrup Country Club | Top Nordpol - Minotauros RP 114 | 0 | 50,70 |
|
3 | Cecilia Fantenberg | Kind of Magic | | |
| Snapphanarnas RF | Magic Dancer H - Horsemosens Charlie Brown | 4 | 50,60 |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A/A:0 med totalfel Kategori D Avd. A Preliminär |
29 anmälda, 25 startande, 7 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | Totalt |
1 | Anna Davidsson | Red Fox | 120,00 kr | | | |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 0 | 38,77 | 0 | 23,48 | 0 |
2 | Clara Bengtsson | Chappi | 120,00 kr | | | |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 0 | 41,70 | 0 | 27,42 | 0 |
3 | Hanna Jarl | Pinkeltje | 120,00 kr | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 0 | 45,57 | 0 | 27,66 | 0 |
4 | Ida Sjöström | Mandy Flight | 120,00 kr | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 46,12 | 0 | 27,80 | 0 |
5 | Carina Svensson | Zac | 120,00 kr | | | |
| Eriksmåla RK | Small xx | 0 | 39,20 | 0 | 28,05 | 0 |
6 | Ellen Gustafsson | Practical Joke | 120,00 kr | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 46,41 | 0 | 28,17 | 0 |
7 | Emelie Pettersson | Baileys | 120,00 kr | | | |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 0 | 44,37 | 0 | 28,30 | 0 |
|
8 | Angelica Sundberg | Little Irish Lad | | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 0 | 41,87 | 0 | 29,48 | 0 |
9 | Kajsa Jönsson | Mu Junior | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 42,87 | 0 | 29,65 | 0 |
10 | Frida Ahlberg | Jasmine | | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 4 | 41,77 | 0 | 25,98 | 4 |
11 | Rebecca Hjort | Mosstowns Cola Man | | | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd | 0 | 45,08 | 4 | 27,74 | 4 |
12 | Olivia Didrik | Nivas Amigo | | | | |
| Vetlandaortens RF | Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S | 0 | 42,32 | 4 | 29,32 | 4 |
13 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight | | | | |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 4 | 46,57 | 0 | 31,56 | 4 |
14 | Amanda Wilhelmsson | Billy | | | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 0 | 48,72 | 5 | 43,44 | 5 |
15 | Agnes Bråve | Oh, how i love you | | | | |
| Ölands RF | Honeymoon Star - Satellit | 0 | 49,69 | 7 | 48,43 | 7 |
16 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari | | | | |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 4 | 49,30 | 4 | 33,96 | 8 |
17 | Julia Gummesson | Cappagh Cloud | | | | |
| Sporren | | 0 | 45,12 | 9 | 41,26 | 9 |
18 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze | | | | |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 12 | 47,23 | 4 | 35,77 | 16 |
19 | Hanna Svensson | Ballinclogh Clover | | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | | | Ute. | | |
20 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne | | | | |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | 4 | 58,04 | Ute. | | |
21 | Karolin Jakobsson | Kulltorps Flip | | | | |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | Ute. | | | | |
22 | Emma Nilsson | The Winner takes it all | | | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | Ute. | | | | |
22 | Mikaela Eriksson | Deaz | | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | Ute. | | | | |
22 | Felicia Axelsson | Antares | | | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | | |
22 | Amanda Jönsson | Brilliant Chess | | | | |
| Sölvesborgs RK | Verona´s Bo-Gi - Okänd | Ute. | | | | |
| Alva Hägg | Little Grannus | | | | |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | | | | | |
| Johanna Svensson | Akveleja | | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | | | | | |
| Caroline Bågfeldt | Chuck | | | | |
| Ölands RF | Champ HB 2 - Blue Star | | | | | |
| Cecilia Fantenberg | Glencaugh Blaze | | | | |
| Snapphanarnas RF | Kingstown Boy - Ashfield Jovial Joker | | | | | |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Wilma Eriksson | Kulltorps Helena | 120,00 kr | | |
| Eriksmåla RK | Paddock Camargue RW91 - Wärnanäs Peng RW64 | 0 | 48,65 | 0 | 33,76 |
2 | Emma Blomberg | Trippan | 120,00 kr | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 48,40 | 4 | 27,60 |
|
3 | Julia Dolk | Greta | | | |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 0 | 54,34 | 5 | 41,67 |
4 | Elin Pettersson | Jackson | | | |
| Olofströms RK | Okänd | 0 | 49,67 | 6 | 45,99 |
5 | Saga Fridholm | Marque | | | |
| Nybro Ridklubb | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng RW 64 | 0 | 57,40 | 8 | 34,48 |
6 | Belinda Matzke | Emelie Suprise | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 51,86 | Ute. | |
7 | Lina Lantz | Milton | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 8 | 51,51 | | |
8 | Emma Blomberg | Chilli | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | | | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | | | | |
| Alva Stålfors-Korsar | Kulltorps Fanny | | | |
| RK Udden | Paddock Camargue - Snowdon Blighter RWM 1 | | | | |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Felicia Djärv Karltorp | Timon | | | |
| RK Styringe Stall | Okänd - Okänd | 0 | 48,76 | 0 | 25,70 |
2 | Thea Månsson | Pontiac | | | |
| Jönköpings FK | Möllegardens Orion Surprise - Wärnanäs Peng | 0 | 47,03 | 0 | 28,36 |
3 | Amanda Franzen | Anouk | | | |
| Ölands RF | Country - Okänd | 0 | 55,01 | 0 | 28,51 |
4 | Sofia Karlsson | Chira | | | |
| Torestorp Kristvalla | Öxenholms Marble Jr - Värnbergs Neptunus | 0 | 52,62 | 0 | 29,18 |
5 | Pauline Johansson | Diwidiza | | | |
| Hakarps RyttarefR | Spinway Corona - Golden Rover | 0 | 50,23 | 0 | 29,87 |
|
6 | Sofie Blomberg | Cinderella | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | 0 | 46,36 | 0 | 31,53 |
7 | Filippa Farkas | Sligo Touch of Queeney | | | |
| Ölands RF | Grand Touch - Okänd | 0 | 46,84 | 0 | 33,41 |
8 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx | | | |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | 0 | 48,43 | 4 | 24,52 |
9 | Andréa Persson | Debbie | | | |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 0 | 50,25 | 4 | 31,10 |
10 | Maja Andersson | Lady Bumblebee | | | |
| Olofströms RK | Small-Land Masquerade - Surprise | 0 | 49,61 | 4 | 35,90 |
11 | Alexandra Karlsson | Aastrupgaards Thor | | | |
| Ölands RF | Don Ibrahim - Wharley Caruso WBH 4 DK | 0 | 54,03 | 7 | 51,60 |
12 | Josefine Zander | Oh Take on me | | | |
| Östra Göinge RF | Tizian - Lac Dazur xx | 0 | 48,86 | Ute. | |
13 | Ebba Nilsson | Hembys Lilith | | | |
| Torestorp Kristvalla | Miclas Activ RNF - Skogs Max RNF | 4 | 48,62 | | |
14 | Minna Nilsson | Flinga | | | |
| Mörbylångadalen | Bostorp Bravad RW 73 - Castor II RW 98 | 4 | 62,14 | | |
15 | Olivia Kraft | Rasmus | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 12 | 55,09 | | |
16 | Vanessa Olsson | Latoya | | | |
| Kalmar HästspHSK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
16 | Emilia Wiman | Kasjopeija | | | |
| Gamleby RK | Odin I - Okänd | Ute. | | | |
16 | Nell Gunnarsson | Trestena Antidote | | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | Ute. | | | |
16 | Saga Lundell | Classic Hill | | | |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
16 | Ada Ericsson | Önnarps Katalina | | | |
| Värnamo Kappeled | Aladdin - Backuddens Mountain Haze | Ute. | | | |
| Tilde Persson | Electra | | | |
| Ronneby RF | Grythöjdens Eldorado RNF 140 | | | | |
| Anton Gumbricht | Apricote | | | |
| RK Udden | Jolly Roger - Horsemosens Charlie Brown | | | | |
| Greta Wårfors | Chardon | | | |
| Borås FK | Hellekis Timjan - Diedron | | | | |
| Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken | | | |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | | | | |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
43 anmälda, 36 startande, 9 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Clara Bengtsson | Chappi | 120,00 kr | | |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 0 | 48,26 | 0 | 26,59 |
2 | Anna Lindahl | Eklyckans Romance | 120,00 kr | | |
| Olofströms RK | Vreccels Minstrelboy - Fagerås Erros | 0 | 47,77 | 0 | 26,63 |
3 | Nellie Andersson | Latino | 120,00 kr | | |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | 0 | 48,92 | 0 | 26,90 |
4 | Linnéa Ahonen | Dalton | 120,00 kr | | |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | | | | |
5 | Emma Wahlmino | Mag Pie | 120,00 kr | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 50,91 | 0 | 28,67 |
6 | Amanda Gerths | Balduin Vom Zoo | 120,00 kr | | |
| Västerviksorten | Bbc - Billi ll | 0 | 54,28 | 0 | 29,01 |
7 | Alexandra Rystedt | Mr Frozzy | 120,00 kr | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd | 0 | 51,07 | 0 | 29,23 |
8 | Julia Gummesson | Cappagh Cloud | 120,00 kr | | |
| Sporren | | 0 | 52,49 | 0 | 29,52 |
9 | Mathilda Johansson | Attyrory VF | 120,00 kr | | |
| RK Udden | Okänd | 0 | 49,18 | 0 | 29,94 |
|
10 | Angelica Sundberg | Little Irish Lad | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 0 | 48,30 | 0 | 32,16 |
11 | Julia Ringberg | Munsboro Wooley | | | |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 0 | 54,74 | 0 | 32,81 |
12 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric | | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 0 | 58,77 | 0 | 34,16 |
13 | Cecilia Fantenberg | Glencaugh Blaze | | | |
| Snapphanarnas RF | Kingstown Boy - Ashfield Jovial Joker | 0 | 48,57 | 4 | 26,16 |
14 | Rebecca Hjort | Mosstowns Cola Man | | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd | | | | |
15 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight | | | |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 0 | 52,06 | 8 | 30,03 |
16 | Emmy Åhman | Dahlåkras Juwel | | | |
| Snapphanarnas RF | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 64 | 4 | 47,69 | | |
17 | Emma Engström | Köhls Kompis | | | |
| Växjöortens FK | Paddock Camarque - Balans | 4 | 49,55 | | |
18 | Kajsa Jönsson | Mu Junior | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 4 | 52,95 | | |
19 | Emma Persson | Kulltorps Ferrari | | | |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | 4 | 55,91 | | |
20 | Mikaela Eriksson | Mursheen Durkin | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | 4 | 56,54 | | |
21 | Nellie Nilsson | Shirley mac Laine | | | |
| Snapphanarnas RF | Okänd | 4 | 60,71 | | |
22 | Emma Nilsson | The Winner takes it all | | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | 4 | 62,95 | | |
23 | Erika Lindahl | Sörängens Danilo | | | |
| Olofströms RK | Kantje`s Top Boy - Priory Dallas RNF 122 | 4 | 63,38 | | |
24 | Saga Eklund | Ypsilon | | | |
| RK Udden | Kulltorps Yrrol - Camaro M | 5 | 66,01 | | |
25 | Agnes Bråve | Oh, how i love you | | | |
| Ölands RF | Honeymoon Star - Satellit | 6 | 70,36 | | |
26 | Anna Davidsson | Red Fox | | | |
| Nybro Ridklubb | Okänd | 8 | 40,16 | | |
27 | Hanna Svensson | Ballinclogh Clover | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 8 | 61,16 | | |
28 | Ida Sjöström | Mandy Flight | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 8 | 61,87 | | |
29 | Filippa Olsson | A little Liberty | | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | 12 | 57,16 | | |
30 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze | | | |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 13 | 68,93 | | |
31 | Moa Antonsson | Princess | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 13 | 69,00 | | |
32 | Karolin Jakobsson | Kulltorps Flip | | | |
| Södermöre RF | Moelgarnedd Dewin - Paddock Camargue RW 91 | Ute. | | | |
32 | Felicia Wiotti | Rushing Ruthie | | | |
| Arvika Ridklubb | Coktail - Irländare | Ute. | | | |
32 | Amanda Wilhelmsson | Billy | | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
32 | Rebecca Thomasson | Polly | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
32 | Frida Ahlberg | Jasmine | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Mikaela Eriksson | Deaz | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | | | | |
| Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne | | | |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | | | | |
| Felicia Axelsson | Antares | | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | | | | |
| Angelica Sundberg | Sunset Bouleward | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | | | | |
| Carina Svensson | Zac | | | |
| Eriksmåla RK | Small xx | | | | |
| Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo | | | |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | | | | |
| Ellen Gustafsson | Practical Joke | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Tindra Eklund | Tuffa Victor | 130,00 kr | |
| RK Udden | Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel | 0 | 62,69 |
2 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb | 130,00 kr | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 0 | 83,41 |
|
3 | Saga Fridholm | Marque | | |
| Nybro Ridklubb | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng RW 64 | 4 | 68,87 |
4 | Hugo Hägg | Dante´s Chance | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 4 | 74,22 |
5 | Julia Dolk | Greta | | |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 4 | 78,07 |
6 | Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | Ute. | |
6 | Belinda Matzke | Emelie Suprise | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | Ute. | |
6 | Alva Stålfors-Korsar | Kulltorps Fanny | | |
| RK Udden | Paddock Camargue - Snowdon Blighter RWM 1 | Ute. | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
27 anmälda, 22 startande, 6 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Emmie Jönsson | Winnetou | 130,00 kr | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 62,68 |
2 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx | 130,00 kr | |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | 0 | 64,94 |
3 | Sara Nilsson | Casper | 130,00 kr | |
| Torsås Ryttare | Öranäs Attila | 0 | 70,05 |
4 | Alva Lanzinger | Nova | 130,00 kr | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 70,12 |
5 | Emma Lindström | Bizmimic | 130,00 kr | |
| Vimmerbyortens RF | Möllans Crazy RC - Kimble RC 22 | 0 | 73,62 |
6 | Tilda Dahlqvist | Viper | 130,00 kr | |
| Borås FK | Sörbys Lotus - Buck | 4 | 60,62 |
|
7 | Alva Lanzinger | Oki Doki Sqs | | |
| Ölands RF | Okänd | 4 | 64,11 |
8 | Greta Wårfors | Chardon | | |
| Borås FK | Hellekis Timjan - Diedron | 4 | 83,20 |
9 | Clara Green | Sky High | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 4 | 86,57 |
10 | Felicia Djärv Karltorp | Timon | | |
| RK Styringe Stall | Okänd - Okänd | 8 | 75,18 |
11 | Jonna Holmberg | Dancing Chocolate | | |
| Jönköpings FK | Okänd | 8 | 82,19 |
12 | Sofie Blomberg | Cinderella | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | 9 | 90,20 |
13 | Thea Månsson | Pontiac | | |
| Jönköpings FK | Möllegardens Orion Surprise - Wärnanäs Peng | 12 | 76,70 |
14 | Lovisa Landehag | Milk Shake | | |
| Karlskrona Lyckå | Fredriksbergs Chopin | Ute. | |
14 | Wilda Asper | Sturevallens Mister | | |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | Ute. | |
14 | Malin Ingesson | Primo Chania | | |
| Olofströms RK | Pueblo RP 128 - Cognac RW 51 | Ute. | |
14 | Alva Hägg | Champagne | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | Ute. | |
14 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz | | |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | Ute. | |
14 | Pauline Johansson | Diwidiza | | |
| Hakarps RyttarefR | Spinway Corona - Golden Rover | Ute. | |
14 | Amanda Franzen | Anouk | | |
| Ölands RF | Country - Okänd | Ute. | |
14 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis | | |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | Ute. | |
14 | Ebba Atle | Mary E | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | Ute. | |
| Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken | | |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | | |
| Tilde Persson | Electra | | |
| Ronneby RF | Grythöjdens Eldorado RNF 140 | | |
| Ebba Lindberg | Adeldom | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | | |
| Alva Stålfors-Korsar | Carlos | | |
| RK Udden | Okänd - Okänd | | |
| Anton Gumbricht | Apricote | | |
| RK Udden | Jolly Roger - Horsemosens Charlie Brown | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär |
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Kajsa Håkansson | Monitor II | | |
| Karlskrona Lyckå | Sun Roy - Sörbys Lotus | 4 | 74,79 |
|
2 | Elin Kraaijenbrink | Himlabackens Meny | | |
| Ölands RF | Tyreos Storm Buster - Parc Marvel WSB 18919 | 31 | 128,70 |
3 | Matilda Österdahl | Célèste | | |
| Ölands RF | Garryhack Frederick - Holens Ingolf | Ute. | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
37 anmälda, 30 startande, 8 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Cecilia Fantenberg | Glencaugh Blaze | 130,00 kr | |
| Snapphanarnas RF | Kingstown Boy - Ashfield Jovial Joker | 0 | 62,98 |
2 | Emmy Åhman | Dahlåkras Juwel | 130,00 kr | |
| Snapphanarnas RF | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 64 | 0 | 63,74 |
3 | Mikaela Eriksson | Mursheen Durkin | 130,00 kr | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | 0 | 65,10 |
4 | Simona Hjorth | Attitude Surprise | 130,00 kr | |
| Bätteropps HS | Okänd | 0 | 66,12 |
5 | Moa Petersson | Gateway Mountain-Spirit | 130,00 kr | |
| Västerviksorten | Brynithorn Northern Wind - Cippyn Real Magic | 0 | 66,37 |
6 | Emma Wiberg | Gelnito | 130,00 kr | |
| Västerviksorten | Gregory - Matcho | 0 | 67,08 |
7 | Annie Svensson | Buffalo Bill | 130,00 kr | |
| Hultsfredsbygden | Okänd - Okänd | 0 | 68,76 |
8 | Ellen Gustafsson | Practical Joke | 130,00 kr | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 69,41 |
|
9 | Alexandra Rystedt | Mr Frozzy | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd | 0 | 69,89 |
10 | Ellen Persson | Mili | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 72,29 |
11 | Paulin Oskarsson | Pygmalion | | |
| Gamleby RK | Okänd | 0 | 72,94 |
12 | Tove Gejervall | Munsboro Clobie | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 4 | 68,98 |
13 | Olivia Didrik | Nivas Amigo | | |
| Vetlandaortens RF | Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S | 4 | 69,41 |
14 | Stina Persson | Stonepark Billy Bob | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 4 | 69,56 |
15 | Mathilda Johansson | Attyrory VF | | |
| RK Udden | Okänd | 4 | 70,66 |
16 | Amanda Gerths | Balduin Vom Zoo | | |
| Västerviksorten | Bbc - Billi ll | 4 | 72,37 |
17 | Emma Engström | Köhls Kompis | | |
| Växjöortens FK | Paddock Camarque - Balans | 4 | 72,72 |
18 | Caroline Bågfeldt | Chuck | | |
| Ölands RF | Champ HB 2 - Blue Star | 4 | 78,56 |
19 | Hanna Jarl | Pinkeltje | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 4 | 80,01 |
20 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 4 | 81,08 |
21 | Carina Svensson | Zac | | |
| Eriksmåla RK | Small xx | 4 | 84,02 |
22 | Moa Petersson | Llanwnen William | | |
| Västerviksorten | Geler Dago - Cippyn Red Flyer | 4 | 85,63 |
23 | Saga Eklund | Ypsilon | | |
| RK Udden | Kulltorps Yrrol - Camaro M | 6 | 92,33 |
24 | Linnéa Ahonen | Dalton | | |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 8 | 66,98 |
25 | Emma Wahlmino | Mag Pie | | |
| Ölands RF | Okänd | 8 | 75,05 |
26 | Julia Ringberg | Munsboro Wooley | | |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 12 | 74,16 |
27 | Filippa Olsson | A little Liberty | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | Ute. | |
27 | Moa Antonsson | Princess | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | Ute. | |
27 | Nellie Andersson | Latino | | |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | Ute. | |
27 | Hilma Petersson | Anel | | |
| RK Udden | Okänd - Okänd | Ute. | |
| Alva Hägg | Little Grannus | | |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | | |
| Angelica Sundberg | Little Irish Lad | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | | |
| Clara Bengtsson | Chappi | | |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | | |
| Emma Nilsson | The Winner takes it all | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | | |
| Felicia Wiotti | Rushing Ruthie | | |
| Arvika Ridklubb | Coktail - Irländare | | |
| Cassandra Jalmander | Munsboro Renaldo | | |
| Kalmarbygdens FK | Okänd - Okänd | | |
| Amanda Jönsson | Brilliant Chess | | |
| Sölvesborgs RK | Verona´s Bo-Gi - Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Alva Stålfors-Korsar | Kulltorps Fanny | 120,00 kr | | |
| RK Udden | Paddock Camargue - Snowdon Blighter RWM 1 | 0 | 50,53 | 0 | 29,78 |
2 | Julia Dolk | Greta | 120,00 kr | | |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 0 | 56,23 | 0 | 30,56 |
3 | Emma Blomberg | Trippan | 120,00 kr | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 49,22 | 0 | 30,68 |
|
4 | Hanny Landgren | Asgårds Sir Väs | | | |
| Vellinge HSF | Arkitekt - Balans | 0 | 50,85 | 0 | 31,84 |
5 | Lina Lantz | Milton | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 50,48 | 0 | 33,50 |
6 | Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | | | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | 0 | 49,35 | 8 | 42,42 |
7 | Elin Pettersson | Jackson | | | |
| Olofströms RK | Okänd | 4 | 53,64 | | |
8 | Emma Blomberg | Chilli | | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
8 | Hanny Landgren | Chocola´t | | | |
| Vellinge HSF | Okänd - Okänd | Utg. | | | |
| Amanda Gejervall | Trendy Celeb | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | | | | |
| Belinda Matzke | Emelie Suprise | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Clara Green | Sky High | 120,00 kr | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd - Okänd | 0 | 51,71 | 0 | 26,77 |
2 | Thea Månsson | Pontiac | 120,00 kr | | |
| Jönköpings FK | Möllegardens Orion Surprise - Wärnanäs Peng | 0 | 48,96 | 0 | 27,24 |
3 | Cecilia Fantenberg | Brännornas Rigoletto | 120,00 kr | | |
| Snapphanarnas RF | Verdi - Derano B RP 116 | 0 | 52,10 | 0 | 31,78 |
4 | Ebba Thalin | Samantha | 120,00 kr | | |
| Värnamobygdens RF | | 0 | 48,98 | 4 | 28,45 |
5 | Emma Lindström | Bizmimic | 120,00 kr | | |
| Vimmerbyortens RF | Möllans Crazy RC - Kimble RC 22 | 0 | 47,13 | 8 | 29,95 |
|
6 | Ebba Lindberg | Adeldom | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 0 | 52,11 | 8 | 48,34 |
7 | Alva Lanzinger | Nova | | | |
| Ölands RF | Okänd | 0 | 47,13 | Ute. | |
8 | Saga Lundell | Classic Hill | | | |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | 4 | 48,96 | | |
9 | Ebba Kraaijenbrink | Veronica | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 4 | 52,50 | | |
10 | Minna Nilsson | Flinga | | | |
| Mörbylångadalen | Bostorp Bravad RW 73 - Castor II RW 98 | 5 | 62,41 | | |
11 | Andréa Persson | Debbie | | | |
| Frosta RF | Okänd - Okänd | 8 | 51,89 | | |
12 | Maja Andersson | Lady Bumblebee | | | |
| Olofströms RK | Small-Land Masquerade - Surprise | 11 | 68,72 | | |
13 | Lovisa Landehag | Milk Shake | | | |
| Karlskrona Lyckå | Fredriksbergs Chopin | 11 | 69,28 | | |
14 | Josefine Zander | Oh Take on me | | | |
| Östra Göinge RF | Tizian - Lac Dazur xx | Ute. | | | |
14 | Olivia Kraft | Rasmus | 120,00 kr | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
14 | Ebba Atle | Mary E | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
14 | Wilda Asper | Sturevallens Mister | | | |
| Snapphanarnas RF | Sörbys Magnific - Hedlanda Good Boy | Ute. | | | |
| Wilda Asper | Dream Star | | | |
| Snapphanarnas RF | Dirco Hästak - Stoatley Pride II | | | | |
| Felicia Djärv Karltorp | Timon | | | |
| RK Styringe Stall | Okänd - Okänd | | | | |
| Tilde Persson | Electra | | | |
| Ronneby RF | Grythöjdens Eldorado RNF 140 | | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär |
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Ada Ericsson | Önnarps Katalina | | |
| Värnamo Kappeled | Aladdin - Backuddens Mountain Haze | 0 | 52,60 |
1 | Amanda Eriksson | Trestena Antidote | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 0 | 48,62 |
|
3 | Kajsa Håkansson | Monitor II | | |
| Karlskrona Lyckå | Sun Roy - Sörbys Lotus | 4 | 49,68 |
4 | Emelie Boberg | Hamlet av Ryabacken | | |
| Värnamobygdens RF | Harras - Noel | 19 | 84,17 |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
33 anmälda, 28 startande, 7 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Kajsa Jönsson | Mu Junior | 120,00 kr | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 0 | 47,74 | 0 | 26,98 |
2 | Frida Ahlberg | Jasmine | 120,00 kr | | |
| Perstorps K&RF | Okänd - Okänd | 0 | 46,13 | 0 | 28,18 |
3 | Erika Lindahl | Sörängens Danilo | 120,00 kr | | |
| Olofströms RK | Kantje`s Top Boy - Priory Dallas RNF 122 | 0 | 46,46 | 0 | 29,20 |
4 | Angelica Sundberg | Little Irish Lad | 120,00 kr | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 0 | 47,37 | 0 | 30,48 |
5 | Paulin Oskarsson | Pygmalion | 120,00 kr | | |
| Gamleby RK | Okänd | 0 | 52,51 | 0 | 32,43 |
6 | Linn Karlsson | Attyrory Lyric | 120,00 kr | | |
| Tingsryds R&KK | Okänd - Okänd | 0 | 54,91 | 0 | 34,55 |
7 | Mathilda Johansson | Attyrory VF | 120,00 kr | | |
| RK Udden | Okänd | 0 | 49,47 | 4 | 33,77 |
|
8 | Emelie Pettersson | Baileys | | | |
| Olofströms RK | Rolls Royce RC - Värnbergs Neptunus | 0 | 50,76 | 4 | 43,23 |
9 | Felicia Wiotti | Rushing Ruthie | | | |
| Arvika Ridklubb | Coktail - Irländare | 0 | 47,15 | 4 | 45,59 |
10 | Nellie Nilsson | Shirley mac Laine | | | |
| Snapphanarnas RF | Okänd | 0 | 50,51 | Ute. | |
11 | Olivia Didrik | Nivas Amigo | | | |
| Vetlandaortens RF | Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S | 4 | 47,94 | | |
12 | Rebecca Hjort | Mosstowns Cola Man | | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd | 4 | 48,15 | | |
13 | Julia Ringberg | Munsboro Wooley | | | |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 4 | 51,18 | | |
14 | Frida Ahlberg | Svansjöns Daylight | | | |
| Perstorps K&RF | Highcrest Promise - Stackarps Rapid | 4 | 53,28 | | |
15 | Ellen Gustafsson | Practical Joke | | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | 4 | 53,76 | | |
16 | Hanna Svensson | Ballinclogh Clover | | | |
| Karlskrona Lyckå | Okänd - Okänd | 4 | 54,07 | | |
17 | Emilia Sjövik | Dávanti | | | |
| Karlskrona Lyckå | Da Capo - Marsvogel xx | 4 | 55,90 | | |
18 | Alexandra Rystedt | Mr Frozzy | | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd | 4 | 59,84 | | |
19 | Anna Lindahl | Eklyckans Romance | | | |
| Olofströms RK | Vreccels Minstrelboy - Fagerås Erros | 5 | 60,18 | | |
20 | Felicia Axelsson | Antares | | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | 5 | 61,39 | | |
21 | Filippa Olsson | A little Liberty | | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | 6 | 65,03 | | |
22 | Clara Bengtsson | Chappi | | | |
| Karlshamns RK | Okänd - Okänd | 6 | 66,89 | | |
23 | Moa Antonsson | Princess | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | 8 | 50,34 | | |
24 | Erik Andraey | SB Top'n Breeze | | | |
| Karlshamns RK | Top Nordpol - Tammer Fors xx | 12 | 52,36 | | |
25 | Emma Nilsson | The Winner takes it all | | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | Ute. | | | |
25 | Miriam Bonér | Fredriksdals Daphne | | | |
| Ölands RF | Feno Me RP 137 - Dancer Gold B RP 117 | Ute. | | | |
25 | Amanda Jönsson | Brilliant Chess | | | |
| Sölvesborgs RK | Verona´s Bo-Gi - Okänd | Ute. | | | |
25 | Rebecca Thomasson | Polly | | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Mikaela Eriksson | Mursheen Durkin | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | | | | |
| Angelica Sundberg | Sunset Bouleward | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | | | | |
| Amanda Gerths | Balduin Vom Zoo | | | |
| Västerviksorten | Bbc - Billi ll | | | | |
| Linnéa Ahonen | Dalton | | | |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | | | | |
| Mikaela Eriksson | Deaz | | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A Preliminär |
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Poäng | Tid |
1 | Tindra Eklund | Tuffa Victor | 130,00 kr | |
| RK Udden | Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel | 65 | 61,05 |
2 | Andréa Persson | Pebbles Bam Bam | 130,00 kr | |
| Frosta RF | Fredriksbergs Esa - Örnäs Attila RW 29 | 55 | 63,59 |
|
3 | Julia Dolk | Greta | | |
| Gamleby RK | Okänd - Okänd | 55 | 67,53 |
4 | Hanny Landgren | Asgårds Sir Väs | | |
| Vellinge HSF | Arkitekt - Balans | 45 | 60,68 |
5 | Amanda Gejervall | Trendy Celeb | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 24 | 78,45 |
6 | Hugo Hägg | Dante´s Chance | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 15 | 72,87 |
| Belinda Matzke | Emelie Suprise | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A Preliminär |
19 anmälda, 14 startande, 4 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Poäng | Tid |
1 | Klara Lewin | Kungen av Nyckelby | 130,00 kr | |
| Ölands RF | LL Mölleg. Marco Polo - Källstorps Curry | 65 | 49,62 |
2 | Alva Lanzinger | Oki Doki Sqs | 130,00 kr | |
| Ölands RF | Okänd | 65 | 55,26 |
3 | Pauline Johansson | Diwidiza | 130,00 kr | |
| Hakarps RyttarefR | Spinway Corona - Golden Rover | 55 | 64,06 |
4 | Alva Lanzinger | Nova | 130,00 kr | |
| Ölands RF | Okänd | 51 | 58,15 |
|
5 | Sara Nilsson | Casper | | |
| Torsås Ryttare | Öranäs Attila | 51 | 70,93 |
6 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz | | |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 51 | 72,01 |
7 | Alva Hägg | Champagne | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 49 | 82,12 |
8 | Tilda Dahlqvist | Viper | | |
| Borås FK | Sörbys Lotus - Buck | 25 | 49,70 |
9 | Jonna Holmberg | Dancing Chocolate | | |
| Jönköpings FK | Okänd | 25 | 53,51 |
10 | Emmie Jönsson | Winnetou | | |
| Ölands RF | Okänd | 23 | 51,97 |
11 | Felicia Djärv Karltorp | Timon | | |
| RK Styringe Stall | Okänd - Okänd | 23 | 59,17 |
12 | Lovisa Landehag | Milk Shake | | |
| Karlskrona Lyckå | Fredriksbergs Chopin | Ute. | |
12 | Malin Ingesson | Primo Chania | | |
| Olofströms RK | Pueblo RP 128 - Cognac RW 51 | Ute. | |
12 | Tove Gejervall | Mathis des Mauvis | | |
| Grevagårdens RF | East end Breezer - Peveril Peter Piper | Ute. | |
| Mikaela Eriksson | Kulltorps Hampus | | |
| Bätteropps HS | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng | | |
| Tilde Persson | Electra | | |
| Ronneby RF | Grythöjdens Eldorado RNF 140 | | |
| Thea Månsson | Pontiac | | |
| Jönköpings FK | Möllegardens Orion Surprise - Wärnanäs Peng | | |
| Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx | | |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | | |
| Saga Lundell | Classic Hill | | |
| Nääs RF | Okänd - Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär |
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Amanda Eriksson | Trestena Antidote | | |
| Eriksmåla RK | Molstabergs Sandstorm - Algarve xx | 0 | 64,87 |
1 | Greta Wårfors | Chardon | | |
| Borås FK | Hellekis Timjan - Diedron | 0 | 67,42 |
1 | Amanda Franzen | Anouk | | |
| Ölands RF | Country - Okänd | 0 | 62,37 |
1 | Matilda Österdahl | Célèste | | |
| Ölands RF | Garryhack Frederick - Holens Ingolf | 0 | 65,79 |
1 | Elin Kraaijenbrink | Himlabackens Meny | | |
| Ölands RF | Tyreos Storm Buster - Parc Marvel WSB 18919 | 0 | 70,23 |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A Preliminär |
23 anmälda, 15 startande, 4 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Poäng | Tid |
1 | Cecilia Fantenberg | Glencaugh Blaze | 130,00 kr | |
| Snapphanarnas RF | Kingstown Boy - Ashfield Jovial Joker | 65 | 52,75 |
2 | Ellen Persson | Mili | 130,00 kr | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 65 | 54,96 |
3 | Emma Wiberg | Gelnito | 130,00 kr | |
| Västerviksorten | Gregory - Matcho | 61 | 58,43 |
4 | Annie Svensson | Buffalo Bill | 130,00 kr | |
| Hultsfredsbygden | Okänd - Okänd | 57 | 59,70 |
|
5 | Olivia Didrik | Nivas Amigo | | |
| Vetlandaortens RF | Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S | 57 | 67,50 |
6 | Moa Petersson | Llanwnen William | | |
| Västerviksorten | Geler Dago - Cippyn Red Flyer | 55 | 85,55 |
7 | Simona Hjorth | Attitude Surprise | | |
| Bätteropps HS | Okänd | 52 | 55,72 |
8 | Felicia Wiotti | Rushing Ruthie | | |
| Arvika Ridklubb | Coktail - Irländare | 50 | 78,48 |
9 | Filippa Olsson | A little Liberty | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | 49 | 83,67 |
10 | Amanda Gerths | Balduin Vom Zoo | | |
| Västerviksorten | Bbc - Billi ll | 48 | 68,66 |
11 | Julia Ringberg | Munsboro Wooley | | |
| Västerviksorten | Okänd - Okänd | 47 | 70,56 |
12 | Tove Gejervall | Munsboro Clobie | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 25 | 61,70 |
13 | Linnéa Ahonen | Dalton | | |
| Råby Ridklubb | Kantjes Top Boy RNF - Horsemosens Charlie Brown | 17 | 61,00 |
14 | Emilia Sjövik | Dávanti | | |
| Karlskrona Lyckå | Da Capo - Marsvogel xx | Ute. | |
14 | Felicia Axelsson | Antares | | |
| Skabersjö RF | Okänd - Okänd | Ute. | |
| Mikaela Eriksson | Mursheen Durkin | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | | |
| Emma Wahlmino | Mag Pie | | |
| Ölands RF | Okänd | | |
| Emma Nilsson | The Winner takes it all | | |
| Västerviksorten | East - Cesar | | |
| Hanna Jarl | Pinkeltje | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | | |
| Moa Antonsson | Princess | | |
| Sölvesborgs RK | Okänd - Okänd | | |
| Ellen Gustafsson | Practical Joke | | |
| Vimmerbyortens RF | Okänd - Okänd | | |
| Alva Hägg | Little Grannus | | |
| Grevagårdens RF | Laudatio - Black Boy | | |
| Mikaela Eriksson | Deaz | | |
| Bätteropps HS | Okänd - Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär |
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Emma Engström | Köhls Kompis | | |
| Växjöortens FK | Paddock Camarque - Balans | 0 | 61,19 |
2 | Mathilda Johansson | Attyrory VF | | |
| RK Udden | Okänd | 4 | 62,01 |
2 | Alicia Thern | Dooneens What about Me | | |
| Värnamo Kappeled | Okänd - Okänd | 4 | 64,04 |
|
4 | Saga Eklund | Ypsilon | | |
| RK Udden | Kulltorps Yrrol - Camaro M | 6 | 84,04 |
5 | Nellie Andersson | Latino | | |
| Torsås Ryttare | Paddock Camargue RW 91 - Balans RWR 5 (B/R) | 16 | 90,01 |
6 | Caroline Bågfeldt | Chuck | | |
| Ölands RF | Champ HB 2 - Blue Star | Utg. | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A Preliminär |
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Klara Lewin | Kungen av Nyckelby | 140,00 kr | | |
| Ölands RF | LL Mölleg. Marco Polo - Källstorps Curry | 0 | 64,48 | | |
2 | Tindra Eklund | Tuffa Victor | 140,00 kr | | |
| RK Udden | Paddock Camargue RW - Colbeach Royal Minstrel | 4 | 66,30 | | |
3 | Emmie Jönsson | Winnetou | 140,00 kr | | |
| Ölands RF | Okänd | 8 | 65,48 | | |
|
4 | Ebba Eriksson | Munsboro Simon | | | |
| Eriksmåla RK | Okänd - Okänd | 8 | 65,76 | | |
5 | Alva Stålfors-Korsar | Carlos | | | |
| RK Udden | Okänd - Okänd | 8 | 75,82 | | |
6 | Alexandra Jönsson | Dahlåkras Jazz | | | |
| Råby Ridklubb | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Paddock Camarque RW91 | 9 | 82,43 | | |
7 | Alva Lanzinger | Oki Doki Sqs | | | |
| Ölands RF | Okänd | 18 | 103,13 | | |
8 | Kajsa Lindquist | Golden Grove Minx | | | |
| Karlskrona Lyckå | Holyoakle Czar - Oakley Eleven Up | Utg. | | | |
8 | Tilda Dahlqvist | Viper | | | |
| Borås FK | Sörbys Lotus - Buck | Ute. | | | |
| Mikaela Eriksson | Kulltorps Hampus | | | |
| Bätteropps HS | Paddock Camargue - Wärnanäs Peng | | | | |
| Alva Hägg | Champagne | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.00-1.20 (Msv B) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär |
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade |
Premier |
Överdomare: Helena Karlsson |
Tävlingsledare: Lotta Holmberg |
Hoppdomare: Maria Nygren Johansso |
Banbyggare: Bengt Gustavsson |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Emma Wiberg | Gelnito | 140,00 kr | | |
| Västerviksorten | Gregory - Matcho | 0 | 62,74 | 4 | 38,37 |
2 | Simona Hjorth | Attitude Surprise | 140,00 kr | | |
| Bätteropps HS | Okänd | 0 | 61,29 | 4 | 39,25 |
3 | Annie Svensson | Buffalo Bill | 140,00 kr | | |
| Hultsfredsbygden | Okänd - Okänd | 0 | 64,92 | 4 | 43,77 |
|
4 | Moa Petersson | Gateway Mountain-Spirit | | | |
| Västerviksorten | Brynithorn Northern Wind - Cippyn Real Magic | 0 | 64,16 | 12 | 44,40 |
5 | Emma Engström | Köhls Kompis | | | |
| Växjöortens FK | Paddock Camarque - Balans | 0 | 64,64 | Ute. | |
6 | Emmy Åhman | Dahlåkras Juwel | | | |
| Snapphanarnas RF | Moelgarnedd Dewin RW 112 - Wärnanäs Peng RW 64 | 4 | 64,76 | | |
7 | Stina Persson | Stonepark Billy Bob | | | |
| Ölands RF | Okänd - Okänd | 8 | 64,28 | | |
8 | Hanna Jarl | Pinkeltje | | | |
| Vetlandaortens RF | Okänd | 12 | 64,21 | | |
9 | Tove Gejervall | Munsboro Clobie | | | |
| Grevagårdens RF | Okänd - Okänd | 13 | 80,98 | | |
10 | Ebba Eriksson | Sloots Sir Eros | | | |
| Eriksmåla RK | Aester El Nino - Pionier´s Sjoerd | Ute. | | | |
| Emma Wahlmino | Mag Pie | | | |
| Ölands RF | Okänd | | | | |
| Filippa Olsson | A little Liberty | | | |
| Karlshamns RK | Aplsau - Kaiseradler | | | | |
|
till toppen |