Ölands RF 2014-05-03 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-05-04 kl. 18:46 Klass 4 - Dressyr Lagdressyr Lag Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:1 Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:2 Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3 |
Klass 4 - Dressyr Lagdressyr Lag Preliminär | ||||||
6 startande lag | ||||||
Domare C: Karoline Lindahl | ||||||
Plats | Klubb | Lagnr | Procent | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Lagledare | ||||||
Ryttare | Häst | Summa | ||||
1 | Ronneby RF | Lag 1 | 66,380 | |||
Madeleine Winkler | ||||||
Jennifer Svensson | Sparkling | 69,583 | ||||
Maja Fridh | Arafat | 65,556 | ||||
Alette Camnert | Don Comprendo | 64,000 | ||||
2 | Tingsryds R&KK | Lag 1 | 65,095 | |||
Anneli Gröndahl | Esmeralda | 69,000 | ||||
Louise Gröndahl | Top Rubin | 62,396 | ||||
Jenny Carlsson | Stenson | 63,889 | ||||
3 | Torestorp Kristvalla | Lag 1 | 63,046 | |||
Ingvarsson | ||||||
Emelie Ingvarsson | Boi | 62,917 | ||||
Emma Ingvarsson | Zeus (SWB) | 63,222 | ||||
Johanna Borgh | Ellas Martin | 63,000 | ||||
4 | Ölands RF | Lag 1 | 62,956 | |||
Lotta Holmberg | ||||||
Maria Jungerstam | Zvea af Källstorp | 63,646 | ||||
Jeanette Borgkvist | Brentino | 62,778 | ||||
Alice Svedlund | Cruzbär | 62,444 | ||||
5 | Ostkustens DR | Lag 1 | 60,882 | |||
Marie Gustavsson | ||||||
Marie Gustafsson | Hässton | 58,646 | ||||
Camilla Nilsson | Bella Donna | 62,778 | ||||
Jennie Kjellgren | Livingstone | 61,222 | ||||
6 | RK Udden | Lag 1 | 58,674 | |||
Åsa Sandvide | ||||||
Marina Nilsson | Twilight | 63,021 | ||||
Stina Randevall Hjärtstam | Sollozzo (SWB) | 62,333 | ||||
Maria Lindqvist | Ocapi (5) | 50,667 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:1 Preliminär | ||||||
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade | ||||||
Premier | ||||||
Överdomare: Karoline Lindahl | ||||||
Tävlingsledare: Lotta Holmberg | ||||||
Speaker: Elaine Nyman | ||||||
Domare C: Karoline Lindahl | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Anneli Gröndahl | Esmeralda | 250,00 kr | 328 | 328 | 69,787 |
Tingsryds R&KK | Rosevelt - Bolero | 1 | ||||
2 | Johanna Borgh | Ellas Martin | 308,5 | 308,5 | 65,638 | |
Torestorp Kristvalla | Qalle 1046 - Electro | 2 | ||||
3 | Jenny Carlsson | Stenson | 308 | 308 | 65,532 | |
Tingsryds R&KK | CC Chagall ox - Gibraltar | 3 | ||||
4 | Emma Ingvarsson | Zeus (SWB) | 291,5 | 291,5 | 62,021 | |
Torestorp Kristvalla | Guido (ex Gudo) - Magini | 4 | ||||
Ronneby RF | Vermont - Okänd | |||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:2 Preliminär | ||||||
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade | ||||||
Premier | ||||||
Överdomare: Karoline Lindahl | ||||||
Tävlingsledare: Lotta Holmberg | ||||||
Speaker: Elaine Nyman | ||||||
Domare C: Karoline Lindahl | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Anneli Gröndahl | Esmeralda | 500,00 kr | 310,5 | 310,5 | 69,000 |
Tingsryds R&KK (1) | Rosevelt - Bolero | 1 | ||||
2 | Marina Nilsson | Twilight | 400,00 kr | 297 | 297 | 66,000 |
RK Udden | Creool - Voltaire | 2 | ||||
3 | Maja Fridh | Arafat | 300,00 kr | 295 | 295 | 65,556 |
Ronneby RF (1) | Vermont - Okänd | 3 | ||||
4 | Emelie Ingvarsson | Boi | 200,00 kr | 294 | 294 | 65,333 |
Torestorp Kristvalla | Tenerife VDL - Dageraad | 4 | ||||
5 | Åsa Sandvide | William | 200,00 kr | 292 | 292 | 64,889 |
RK Udden | Okänd - Okänd | 5 | ||||
6 | Alette Camnert | Don Comprendo | 288 | 288 | 64,000 | |
Ronneby RF (1) | Don Charly - Bernstein | 6 | ||||
7 | Jenny Carlsson | Stenson | 287,5 | 287,5 | 63,889 | |
Tingsryds R&KK (1) | CC Chagall ox - Gibraltar | 7 | ||||
8 | Elin Thörnblad | Caysa | 287 | 287 | 63,778 | |
Nybro Ridklubb | Saigon (ex Swingo) - Parant | 8 | ||||
9 | Emma Ingvarsson | Zeus (SWB) | 284,5 | 284,5 | 63,222 | |
Torestorp Kristvalla (1) | Guido (ex Gudo) - Magini | 9 | ||||
10 | Johanna Borgh | Ellas Martin | 283,5 | 283,5 | 63,000 | |
Torestorp Kristvalla (1) | Qalle 1046 - Electro | 10 | ||||
11 | Jeanette Borgkvist | Brentino | 282,5 | 282,5 | 62,778 | |
Ölands RF (1) | Brentano II - Weltmeyer | 11 | ||||
11 | Camilla Nilsson | Bella Donna | 282,5 | 282,5 | 62,778 | |
Ostkustens DR (1) | Ravell (SWB) - Cavalotti | 11 | ||||
13 | Alice Svedlund | Cruzbär | 281 | 281 | 62,444 | |
Ölands RF (1) | Santa Cruz VDL - Kaliber | 13 | ||||
14 | Stina Randevall Hjärtstam | Sollozzo (SWB) | 280,5 | 280,5 | 62,333 | |
RK Udden (1) | Cortus - Ceylon | 14 | ||||
15 | Marie Gustafsson | Hässton | 280 | 280 | 62,222 | |
Ostkustens DR | Everest 822 - Krevad 579 | 15 | ||||
16 | Jennie Kjellgren | Livingstone | 275,5 | 275,5 | 61,222 | |
Ostkustens DR (1) | Lagoheidor - Rolando | 16 | ||||
17 | Maria Lindqvist | Ocapi (5) | 228 | 228 | 50,667 | |
RK Udden (1) | Majim G - Asterix | 17 | ||||
Ronneby RF | Briar - Napoleon | |||||
till toppen |
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:3 Preliminär | ||||||
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade | ||||||
Premier | ||||||
Överdomare: Karoline Lindahl | ||||||
Tävlingsledare: Lotta Holmberg | ||||||
Speaker: Elaine Nyman | ||||||
Domare C: Karoline Lindahl | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Jennifer Svensson | Sparkling | 300,00 kr | 334 | 334 | 69,583 |
Ronneby RF (1) | Satisfaction I - Lastro | 1 | ||||
2 | Maria Jungerstam | Zvea af Källstorp | 250,00 kr | 305,5 | 305,5 | 63,646 |
Ölands RF (1) | Don Romantic - Guinness | 2 | ||||
3 | Marina Nilsson | Twilight | 302,5 | 302,5 | 63,021 | |
RK Udden (1) | Creool - Voltaire | 3 | ||||
4 | Emelie Ingvarsson | Boi | 302 | 302 | 62,917 | |
Torestorp Kristvalla (1) | Tenerife VDL - Dageraad | 4 | ||||
5 | Louise Gröndahl | Top Rubin | 299,5 | 299,5 | 62,396 | |
Tingsryds R&KK (1) | Rubinrot - Ceylon | 5 | ||||
6 | Maria Jungerstam | Sir Alex | 284,5 | 284,5 | 59,271 | |
Ölands RF | Rambo - Vermouth | 6 | ||||
7 | Marie Gustafsson | Hässton | 281,5 | 281,5 | 58,646 | |
Ostkustens DR (1) | Everest 822 - Krevad 579 | 7 | ||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |